loading...
رساله معماری | مطالعات معماری ❶

 برای واریز وجه از درگاه پرداخت انلاین استفاده نمایید !

دقایقی پس از واریز وجه پروژه برای شما ایمیل می گردد !

 

 

    موضوع رساله :                                                                 درگاه پرداخت شماره 1       
  رساله مجتمع فرهنگی ورزشی تفریحی

  مطالعات مجتمع فرهنگی ورزشی تفریحی

  مشخصه پروژه :  مطالعات  / رساله/ معماری                                    قیمت : 25 هزار تومان

   تعداد صفحات رساله : 105  صفحه
   فرمت رساله :    word

چکیده رساله  ( فهرست )

چکیده :

 

امروزه ورزش یکی‌ از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سر و کار دارند برخی‌ از مردم ، ورزشکار حرفه ایی ا‌ند و گروهی ورزشکار آماتور .گروهی طرفدار و علاقه مند به ورزش و دیدن برنامه ها ، مسابقات و نمایش های ورزشی بوده ، عده ایی نیز از راه ورزش امور زندگی‌ خویش را میگذرانند .

وزارت خانه ها و ادارات ورزشی فراوانی تاسیس شده و مخارج زیادی صرف ورزش ، ساختن استادیوم ها ، مجتمع ها و باشگاه های ورزشی و نیز تهویه وسائل و لباس های ورزشی و یا تماشای مسابقات ورزشی میشود بخش های قابل توجهی‌ از برنامه های تلویزیون ، رادیو ، مجلات و سایر رسانه های گروهی به ورزشی و اخبار ورزشی اختصاص دارد و خلاصه ورزش یکی‌ از اموری است که در جهان به صورت جدی مطرح بوده و از جهات مختلف دارای اهمیت می‌باشد از جمله :امروزه یکی‌ از مشکلات جامعه بشری مساله بی‌ کاری و عوارض نشی‌ از آن است بی‌ کاری به ویژه برای نو جوانان و جوانان و به خصوص در ایام تعطیلات تابستانی مدارس و مراکز بسیار خطرناک و مضر است و باید با آن مبارزه شده یا به نحوی اوقات بی‌ کاری را پر نمود که مفید بوده و یا لا اقل مضر نباشد .بسیاری از انحرافات از قبیل اعتیاد به مواد مخدر ، دزدی و ایجاد مزاحمت ، دعوا ها و در گیری های خیابانی انحرافات و .... زأیده بی‌ کاری و ولگردی است .

بدون شک مردم و کشور باید در پی ایجاد کار و اشتغال سالم برای همه باشند ولی‌ آیا همیشه امکان اشتغال برای همه و به ویژه جوانان و نو جوانان فراهم است ؟ اگر این امکان فراهم نشد تکلیف چیست ؟ آیا ایجاد سرگرمی های سالم و مفید نمیتواند از بسیاری انحرافات جلوگیری کند ؟ ورزش ، توان رزمی انسان را افزایش میدهد .بالا بودن توان جسمانی‌ نیروهای نظامی و رزمی تنها در زمان های گذشته که جنگ ها با سلاح سرد صورت میگرفت .مورد توجه نبوده بلکه امروزه نیز حائز اهمیت فراوان است و تمرینات بدنی قسمت عمده ای از آموزش های نظامیان و به ویژه کماندو ها و نیرو های ویژه را تشکیل میدهد .همچنین افرادی که از نقطه نظر بدنی و جسمانی‌ ضعیف و یا ناقص باشند در ارتش پذیرفته نشده و گاه از خدمت سربازی نیز معاف میگردند .اهمیت سلامتی و توان مندی جسمانی‌ بر کسی‌ پوشیده نیست .

در بینش اسلامی ، میان بدن و روح تاثیر و ارتباط متقابل و انفکاک  ناپذیر وجود دارد .سلامت یا ضعف و بیماری بدن در نشاط و فعالیت و یا افسردگی و ناتوانی‌ روح اثر مستقیم دارد .تربیت و تقویت بدن و آمادگی‌ همه جانبه آن مورد توجه اسلام است و حتی در صورتی که همراه با ذکر و یاد خدا باشد .

پیامبر گرامی‌ اسلام درباره حق بدن بر انسان می‌ فرماید :ان لربک علیک حقا و ان لجسدک علیک حقا و لا هلک علیک حقا

پروردگارت بر تو حقی‌ دارد و بدنت بر تو حقی‌ دارد و خانواده ات نیز بر تو حقی‌ دارد .آن چه در این حدیث ارزنده قابل توجه است این است که پیامبر بزرگوار اسلام تا بدان پایه برای جسم و بدن ارزش و اهمیت قائل است که حق بدن را در ردیف حق پروردگار آن هم بلا فاصله بعد از آن )و در کنار حق خانواده (و حتی قبل از آن ذکر میفرماید زمانی‌ انسان میتواند حق پروردگار و خانواده خویش را به بهترین نحوی ادا کند که از بدنی سالم و نیرومند برخوردار باشد .


قیمت : 25 هزار تومان


درباره ما
Profile Pic
مـــــــرکـــز طــراحــی طرح معمار انجام تمامی پروژه های معماری فروش تمامی پروژه های معماری 3 بعدی سازی پروزه های معماری کدی کردن پروژه های معماری انجام پایان نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد تلفن تماس : 51 51 994 0936
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    کدهای اختصاصی