close
تبلیغات در اینترنت
رساله مسجد

درحال بارگذاری ....
به رساله معماری | مطالعات معماری ❶ خوش آمدید.وارد یا عضو شویدکاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : رساله مسجد51 51 994 0936


ایمیل ما : honarmemary@yahoo.com

ساعات پاسخگویی 7 صبح تا 12 شب

در صورتی که نمی توانید چکیده پروژه را دریافت نمایید برای دریافت چکیده ایمیل خود و به همراه نام پروژه را پیامک بفرمایید!!!!

در ارشیو مرکز طراحی درونــــگرا پروژه های معماری در تمامی موضوعات موجود است! برای دریافت چکیده ایمیل خود را به همراه موضوع درخواستی پیامک نمایید!!!!

مطالعات مسجد

تاریخ ارسال پست:
نظرات :
تعداد بازدید:
777

مطالعات مسجد

برای واریز وجه از درگاه پرداخت انلاین استفاده نمایید !

شما می توانید از هریک از درگاه های پرداخت اقدام به واریز وجه نمایید !!

در صورت قطعی هر یک از درگاه های پرداخت از درگاه پرداخت بعدی اقدام به خرید نمایید  !!

دقایقی پس از واریز وجه پروژه برای شما ایمیل می گردد !

    موضوع رساله :                                                                 درگاه پرداخت شماره 1       
  رساله مسجد

  مطالعات مسجد

  مشخصه پروژه :  مطالعات  / رساله/ معماری                                    قیمت : 12 هزار تومان

   تعداد صفحات رساله : 100  صفحه
   فرمت رساله :    word

چکیده رساله  ( فهرست )

عناوين:

-مقدمه

-مسجدو مدرسه شهيد مطهري ( سپهسالار)

-مسجد(شاه‌ سابق) امام خميني تهران

-مسجدجامع (عتيق) تهران

-منابعو مأخذ

مساجد

پيشگفتار 1

   در ميان اندامهاي درون شهري هر شهر و روستا، نيايشگاه هميشه جاي ويژه خودرا داشته و دارد و از اندامهاي ديگر نمايان تر و چشمگيرتر است و از اينروست كه همهجا در دل آبادي جاي گرفته است.(1)

   نياشگاه چون بزرگترين ساختمان آبادي بوده در آغاز نيازي بدان نداشته كهنشاني ويژه داشته باشد و خود بخود نگاه هر گذرنده‌اي را بسوي خود ميكشيده اما پساز گسترش آبادي نخست با افراشتن درگاهها و نهادن ماهرخ و توق بر بلندترين جاي آن وسپس با ساختن ميل و برج و مناره در كنار و نزديك آن باشندگان آبادي و گذريانبيگانه را به نيايشگاه راهنمائي ميكردند. مسجد بر ديگر نيايشگاهها همان برتري راداشته كه اسلام بر ديگر كيشها و چنان خوب بوده و هست كه آذينها را مي‌آرايد ونيازي بستايش ندارد و ما در اينجا تنها ميگوئيم كه چگونه بوده و چگونه شده است(اگربتوانيم). هنر اسلامي( بويژه معماري آن) بر پنچ پايه مردم واري، خودبسندگي، پرهيزاز بيهودگي، بهره‌گيري از پيمون(مدول) و نيارش (اساتيك) و درون گرائي نهاده و بيآنكه خواسته باشيم خود سنائي كنيم هنرمندان مسلمان ايران بيش از ديگران بدانها پايبند بوده‌اند.

   نخستين مسجدي كه بدست پيامبر بزرگوار ما با همكاري ياران گراميش در مدينهساخته شد هميشه برگيره و الگوي مسجدهاي بيشمار و گوناگوني بوده است كه بدستهنرمندان تردست ما در سراسر ايران زمين(و هر جا كه فرهنگ اسلامي ايران فرمانميرانده) بنياد شده است.

   بهمين آفريده و واپسين فرستاده پروردگار (كه بر وي و خاندان پاكش درود باد)چون مدينه را با فروغ ايزدي خود روشن ساخت ياران خويش را فرمود تا براي بنيادمسجدي در خور كه پذيراي گروندگان باشد دل نزديكترين كوهپايه را بشكافند و سنگهايآنرا بشكنند و پستاي ساختمان را فراهم آورند آنگاه با دست گرامي خود پاره‌هاي لاشهسنگ را (خشكه و بي آژند) بر هم مي‌انبود تا ديوار شبستان با افراز اندكي بلندتر ازبالاي مرد بلند بالا برافراشته شد(چنانكه نياي نامدارش ابراهيم (ع) در ساختمانخانه خدا كرده بود كه بگفته ميبدي اسمعيل ساخت (مصالح) بر دست پدر مي‌نهاد و وي(ابراهيم) ساخت‌ها برهم مي‌انبود. . . و چون پهناو درازاي شبستان بيش از آن بود كهفرسبهاي چوبين بتوانند آسمانه آنرا يكسره و ديوار بديوار بپوشانند(2) ستون ياديركي از تنه خرما بني خشكيده در ميان آن بر پاي ساختند و فرسبها و تيرها و تيرچه‌هارا (كه گمان ميرود آنها نيز از خرما بن ياشايد از پده يا غربه (سپيدار و كبودار)،كه نزديكهاي مدينه كم و بيش ميروينده بوده است) بر آن نهادند و روي آنها را بجايفدره (دوخ و بورياي ويژه پوشش) با شوره ني و پيز و آنگاه با پوست چهار پايانپوشاندند و بدينگونه خانه خدا بسيار آشنا و همانند خانه بندگان خدا ساخته شد وهمين آموزشي آسماني و بسيار ارجمند براي هنرمندان مسلمان بود كه تا بتوانند ازساختمايه‌هاي بوم آورد و ايذري( چيزي كه در جاي ساختمان بدست مي‌آيد) بهره‌گيري وبهرچه كه در دسترس دارند بسنده كنند و پيرامون نو آوري‌هاي بيهوده نگردند (و ديدمكه چنين هم كردند)


قیمت : 12 هزار تومان


QR code
شماره تماس با ما : 51 51 994 0936 ایمیل ما : honarmemary@yahoo.com خرید انلاین درگاه شماره 1 خرید انلاین درگاه شماره 2خرید انلاین درگاه شماره 3

1-ساعات پاسخگویی 7 صبح تا 12 شب
2- در صورتی که نمی توانید چکیده پروژه را دریافت نمایید برای دریافت چکیده ایمیل خود به همراه نام پروژه را پیامک بفرمایید!!!!..
3- پروزه ها دقایقی پس از خرید ارسال می گردند!!!

:: برچسب‌ها: رساله مسجد , دانلود رساله مسجد , معماری مسجد , دانلود مطالعات مسجد , پلان مسجد , برنامه فیزیکی مسجد , رساله اماده مسجد , پلان اماده مسجد , معماری , رساله طراحی مسجد , دانلود پروژه مسجد , دانلود مطالعات اماده مسجد , پلان اماده , مسجد , مطالعات مسجد ,

[Post_Tags_Title]

,

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی